| Part Number | BFC233820104 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 489120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.1uF 630V PP 20% (12.5 X 6 X 12mm) Radial 10mm 110\u00b0C Loose in Box |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BFC233820104 |
| Datasheet download |
| Part Number | BFC233820104 |
|---|---|
| Lead Pitch For Radial | 10 mm |
| Package/Case | 12.5(Max) X 6(Max) X 12(Max) |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 12.5 x 6 x 12 mm |
| Termination Style | Radial |
| Max Processing Temp | 280 |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -55 to 110 °C |
| Dielectric | PP |
| Seated Plane Height | 12 mm |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Voltage(AC) | 310 V |
| Voltage(DC) | 630 V |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Depth | 6(Max) mm |
| Product Height | 12(Max) mm |
| Product Length | 12.5(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-BFC233820104 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Cap Film 1uF 63V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32529C105K.pdf |
|
KEMET | Cap Film 1uF 630V PP 5% (41 X 15 X 26mm) Radial 37.5mm 105\u00b0C Tray Download PDF datasheet for PHE450MR7100JR06L2.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 1uF 125VAC PET 10% 15.3 X 7 X 14mm RDL 12.5mm Bulk Download PDF datasheet for ECQE1A105KB.pdf |
|
KEMET | Cap Film 220uF 600V PP 10% (84 X 64mm) Plastic Can Screw Terminal 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C4DEHPQ6220A8TK.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 3.3uF 250V PP 5% (23.8 X 12.5 X 18.3mm) Radial 20mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF2335JA.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 1uF 250V PP 5% (18.1 X 8.5 X 13.3mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF2105JA.pdf |
|
TDK | Cap Film 1uF 1000V PP 10% (31.5 X 21 X 31mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32654A105K.pdf |
|
Vishay | Cap Film 2uF 700V PP 5% (32 X 9 X 19mm) Radial 27.5mm 0.0345 Ohm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for MKP1848520704K2.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.0022uF 250V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for B32529C3222K289.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.33uF 400V PET 10% (18.5 X 7 X 14.9mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE4334KF.pdf |