| Part Number | BFC233820224 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 717860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.22uF 630V PP 20% (17.5 X 7 X 13.5mm) Radial 15mm 110\u00b0C Loose in Box |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BFC233820224 |
| Datasheet download |
| Part Number | BFC233820224 |
|---|---|
| Lead Pitch For Radial | 15 mm |
| Max Processing Temp | 280 |
| Termination Style | Radial |
| Mounting | Through Hole |
| Voltage(DC) | 630 V |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage(AC) | 310 V |
| Operating Temperature | -55 to 110 °C |
| Capacitance Value | 0.22 uF |
| Product Dimensions | 17.5 x 7 x 13.5 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Dielectric | PP |
| Package/Case | 17.5(Max) X 7(Max) X 13.5(Max) |
| Seated Plane Height | 13.5 mm |
| Product Depth | 7(Max) mm |
| Product Height | 13.5(Max) mm |
| Product Length | 17.5(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-BFC233820224 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Cap Film 0.1uF 250V PEN 5% (6 X 5 X 3.8mm) SMD 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECWU2104V16.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.022uF 400V PEN 5% (6 X 4.1 X 3.2mm) SMD 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECWU4223V17.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.22uF 630V PP 10% (26.5 X 6 X 15mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for 463N322000M1K.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.47uF 560V PP 10% (26.5 X 7 X 16mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for R46KN347050N0K.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.47uF 1000V PP 20% (32 X 13 X 22mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 474R34700001M.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.68uF 560V PP 10% (26.5 X 10 X 18.5mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R46KN368050M2K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 3.3uF 100V PET 10% (18.5 X 8.5 X 16.5mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE1335KF.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.0018uF 250V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) SMD 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECWU2182V16.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.1uF 1000V PP 10% (26.5 X 7 X 16mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R75QN3100AA00K.pdf |
|
AVX | Cap Film 1uF 100V PET-HT 5% (7.2 X 6.1 X 5.7mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CB052E0105JBC.pdf |