| Part Number | BFC237514104 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 407890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.1uF 630V PP 5% (26 X 9 X 22mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Loose in Box |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BFC237514104 |
| Datasheet download |
| Part Number | BFC237514104 |
|---|---|
| Max Processing Temp | 280 |
| Package/Case | 26(Max) X 9(Max) X 22(Max) |
| Voltage(AC) | 300 V |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Mounting | Through Hole |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Termination Style | Radial |
| Lead Pitch For Radial | 22.5 mm |
| Voltage(DC) | 630 V |
| Rad Hard | No |
| Seated Plane Height | 22 mm |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Dielectric | PP |
| Product Dimensions | 26 x 9 x 22 mm |
| Product Depth | 9(Max) mm |
| Product Height | 22(Max) mm |
| Product Length | 26(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-BFC237514104 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Film 0.68uF 560V PP 20% (18 X 10 X 16mm) Radial 15mm 110\u00b0C Download PDF datasheet for R46KI368045P1M.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.15uF 305VAC PP 10% 18 X 6 X 12mm RDL 15mm T R Download PDF datasheet for B32922C3154K189.pdf |
|
KEMET | 0.47UF,5%,50V ,FILM CAP Download PDF datasheet for F125WP474J050V.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.1uF 630V PP \u00b15% (18.2 X 5.2 X 10.4mm) Radial 15mm 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECWFA2J104J4.pdf |
|
AVX | Cap Film 1uF 63V PEN 10% (7.3 X 6.1 X 4.7mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CB057D0105KBC.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.1uF 630V PP 10% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial 15mm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for R75PI3100GY30K.pdf |
|
TDK | Cap Film 4.7uF 450V PP 10% (31.5 X 18 X 27.5mm) Radial 27.5mm 0.005 Ohm 100\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32674D4475K.pdf |
|
KEMET | Cap Film 1uF 560V PP 20% (26.5 X 8.5 X 17mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R46KN410000P1M.pdf |
|
AVX | Cap Film 200uF 500V PP 10% (84.5 X 51mm) Screw Mount Plastic Can 105\u00b0C Download PDF datasheet for FFVI6J0207KJE.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.33uF 630V PP 3% (20.5 X 11.4 X 17.7mm) Radial 17.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF6334HL.pdf |