CRCW020115K0JNED Vishay
CRCW020115K0JNED Images
Please contact us for more photos of CRCW020115K0JNED
Part Number CRCW020115K0JNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 15K Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW020115K0JNED
Datasheet download CRCW020115K0JNED.pdf
Request Quotation for CRCW020115K0JNED
CRCW020115K0JNED Specifications
Part Number CRCW020115K0JNED
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Resistance Value 15 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm