MCR006YRTF2000 ROHM
MCR006YRTF2000 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTF2000
Part Number MCR006YRTF2000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 200 Ohm 1% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTF2000
Datasheet download MCR006YRTF2000.pdf
Request Quotation for MCR006YRTF2000
MCR006YRTF2000 Specifications
Part Number MCR006YRTF2000
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 200 Ohm
Supplier Package 0201
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Military Standard
Maximum Processing Temperature 260 °C
Type Thick Film
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm