CRCW0201191RFNED Vishay
CRCW0201191RFNED Images
Please contact us for more photos of CRCW0201191RFNED
Part Number CRCW0201191RFNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 191 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0201191RFNED
Datasheet download CRCW0201191RFNED.pdf
Request Quotation for CRCW0201191RFNED
CRCW0201191RFNED Specifications
Part Number CRCW0201191RFNED
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Resistance Value 191 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Power Rating 0.05 W
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm