CRCW040217K4FKED Vishay
CRCW040217K4FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW040217K4FKED
Part Number CRCW040217K4FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 17.4K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040217K4FKED
Datasheet download CRCW040217K4FKED.pdf
Request Quotation for CRCW040217K4FKED
CRCW040217K4FKED Specifications
Part Number CRCW040217K4FKED
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Resistance Value 17.4 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm