CRCW040233K0FKED Vishay
CRCW040233K0FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW040233K0FKED
Part Number CRCW040233K0FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040233K0FKED
Datasheet download CRCW040233K0FKED.pdf
Request Quotation for CRCW040233K0FKED
CRCW040233K0FKED Specifications
Part Number CRCW040233K0FKED
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Power Rating 0.0625 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Resistance Value 33 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm