SMM02040C9762FB300 Vishay
SMM02040C9762FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C9762FB300
Part Number SMM02040C9762FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 97.6K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C9762FB300
Datasheet download SMM02040C9762FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C9762FB300
SMM02040C9762FB300 Specifications
Part Number SMM02040C9762FB300
Tolerance 1 %
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 97.6 kOhm
Type
Product Dimensions 1.4(Max) x 3.6
Termination Style Wraparound
Case Style Conformal
Case Size 1406
Pin Count 2
Package Type Melf
Power Rating 0.25 W
Rad Hard No
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Supplier Package 1406
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Product Diameter 1.4(Max) mm
Product Length 3.6 mm