CRCW040233K0JNED Vishay
CRCW040233K0JNED Images
Please contact us for more photos of CRCW040233K0JNED
Part Number CRCW040233K0JNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040233K0JNED
Datasheet download CRCW040233K0JNED.pdf
Request Quotation for CRCW040233K0JNED
CRCW040233K0JNED Specifications
Part Number CRCW040233K0JNED
Failure Rate
Military Standard
Type Thick Film
Package Type SMD
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 33 kOhm
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm