CRCW040268K0FKED Vishay
CRCW040268K0FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW040268K0FKED
Part Number CRCW040268K0FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040268K0FKED
Datasheet download CRCW040268K0FKED.pdf
Request Quotation for CRCW040268K0FKED
CRCW040268K0FKED Specifications
Part Number CRCW040268K0FKED
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 68 kOhm
MSL Level 1
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm