CRCW060312K0JNEAC Vishay
CRCW060312K0JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW060312K0JNEAC
Part Number CRCW060312K0JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 12K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060312K0JNEAC
Datasheet download CRCW060312K0JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW060312K0JNEAC
CRCW060312K0JNEAC Specifications
Part Number CRCW060312K0JNEAC
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Moisture Sensitivity Level 1
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Resistance Value 12 kOhm
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm