CRCW060324R0JNEAC Vishay
CRCW060324R0JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW060324R0JNEAC
Part Number CRCW060324R0JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 24 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060324R0JNEAC
Datasheet download CRCW060324R0JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW060324R0JNEAC
CRCW060324R0JNEAC Specifications
Part Number CRCW060324R0JNEAC
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Failure Rate
Military Standard
Type Thick Film
Power Rating 1|10 W
Package Type SMD
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Moisture Sensitivity Level 1
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient 200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 24 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm