CRCW060327R0FKEA Vishay
CRCW060327R0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060327R0FKEA
Part Number CRCW060327R0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060327R0FKEA
Datasheet download CRCW060327R0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW060327R0FKEA
CRCW060327R0FKEA Specifications
Part Number CRCW060327R0FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 27 Ohm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm