CRCW0603300KJNEA Vishay
CRCW0603300KJNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603300KJNEA
Part Number CRCW0603300KJNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 300K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603300KJNEA
Datasheet download CRCW0603300KJNEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603300KJNEA
CRCW0603300KJNEA Specifications
Part Number CRCW0603300KJNEA
Case Size 0603
Resistance Value 300 kOhm
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm