ERJU01J47R0C Panasonic
ERJU01J47R0C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J47R0C
Part Number ERJU01J47R0C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 47 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J47R0C
Datasheet download ERJU01J47R0C.pdf
Request Quotation for ERJU01J47R0C
ERJU01J47R0C Specifications
Part Number ERJU01J47R0C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Supplier Package 0201
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Style Molded
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm