ERJ6GEYJ515V Panasonic
ERJ6GEYJ515V Images
Please contact us for more photos of ERJ6GEYJ515V
Part Number ERJ6GEYJ515V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 5.1M Ohm 5% 1 8W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6GEYJ515V
Datasheet download ERJ6GEYJ515V.pdf
Request Quotation for ERJ6GEYJ515V
ERJ6GEYJ515V Specifications
Part Number ERJ6GEYJ515V
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 5.1 MOhm
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm
Product Weight 4 mg
Replacement Part Number PART-ERJ6GEYJ515V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ6GEYJ515V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
ESR03EZPJ100
ROHM
Res 0603 10 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R