ERJ-U03J512V Panasonic
ERJ-U03J512V Images
Please contact us for more photos of ERJ-U03J512V
Part Number ERJ-U03J512V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-U03J512V
Datasheet download ERJ-U03J512V.pdf
Request Quotation for ERJ-U03J512V
ERJ-U03J512V Specifications
Part Number ERJ-U03J512V
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Lead Finish Tin (Sn)
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 5.1 kOhm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm