MCR10EZHFLR390 ROHM
MCR10EZHFLR390 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHFLR390
Part Number MCR10EZHFLR390
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.39 Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHFLR390
Datasheet download MCR10EZHFLR390.pdf
Request Quotation for MCR10EZHFLR390
MCR10EZHFLR390 Specifications
Part Number MCR10EZHFLR390
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 390 MOhm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm