ERJ8CWFR018V Panasonic
ERJ8CWFR018V Images
Please contact us for more photos of ERJ8CWFR018V
Part Number ERJ8CWFR018V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 18m Ohm 1% 1W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8CWFR018V
Datasheet download ERJ8CWFR018V.pdf
Request Quotation for ERJ8CWFR018V
ERJ8CWFR018V Specifications
Part Number ERJ8CWFR018V
Termination Style Wraparound
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Resistance Value 18 MOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm