MCR03EZPJ154 ROHM
MCR03EZPJ154 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ154
Part Number MCR03EZPJ154
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 150K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ154
Datasheet download MCR03EZPJ154.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ154
MCR03EZPJ154 Specifications
Part Number MCR03EZPJ154
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Resistance Value 150 kOhm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm