WSL0805R2000FEA18 Vishay
WSL0805R2000FEA18 Images
Please contact us for more photos of WSL0805R2000FEA18
Part Number WSL0805R2000FEA18
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 0805 0.2 Ohm 1% 1 4W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL0805R2000FEA18
Datasheet download WSL0805R2000FEA18.pdf
Request Quotation for WSL0805R2000FEA18
WSL0805R2000FEA18 Specifications
Part Number WSL0805R2000FEA18
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -65 to 170 °C
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.33 mm
Power Rating 0.25 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Case Size 0805
Type Metal Strip
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Resistance Value 200 MOhm
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.33 mm
Product Length 2.03 mm