CRCW06034K70JNEAC Vishay
CRCW06034K70JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW06034K70JNEAC
Part Number CRCW06034K70JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06034K70JNEAC
Datasheet download CRCW06034K70JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW06034K70JNEAC
CRCW06034K70JNEAC Specifications
Part Number CRCW06034K70JNEAC
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Moisture Sensitivity Level 1
Supplier Package 0603
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Temperature Coefficient 200 ppm/°C
Rad Hard No
Power Rating 1|10 W
Type Thick Film
Package Type SMD
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Pin Count 2
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 4.7 kOhm
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm