CRCW06034K75FKEAHP Vishay
CRCW06034K75FKEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW06034K75FKEAHP
Part Number CRCW06034K75FKEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 4.75K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06034K75FKEAHP
Datasheet download CRCW06034K75FKEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW06034K75FKEAHP
CRCW06034K75FKEAHP Specifications
Part Number CRCW06034K75FKEAHP
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 4.75 kOhm
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm