CRCW0603510KFKEA Vishay
CRCW0603510KFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603510KFKEA
Part Number CRCW0603510KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 510K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603510KFKEA
Datasheet download CRCW0603510KFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603510KFKEA
CRCW0603510KFKEA Specifications
Part Number CRCW0603510KFKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 510 kOhm
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm