ERJ8GEYJ205V Panasonic
ERJ8GEYJ205V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ205V
Part Number ERJ8GEYJ205V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 1 4W -400ppm \u00b0C to 150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ205V
Datasheet download ERJ8GEYJ205V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ205V
ERJ8GEYJ205V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ205V
Case Size 1206
Resistance Value 2 MOhm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient -400 to 150 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm