CRCW060351K1FKEA Vishay
CRCW060351K1FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060351K1FKEA
Part Number CRCW060351K1FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 51.1K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060351K1FKEA
Datasheet download CRCW060351K1FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW060351K1FKEA
CRCW060351K1FKEA Specifications
Part Number CRCW060351K1FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Size 0603
Resistance Value 51.1 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm