CRCW06035R10FNEAC Vishay
CRCW06035R10FNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW06035R10FNEAC
Part Number CRCW06035R10FNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06035R10FNEAC
Datasheet download CRCW06035R10FNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW06035R10FNEAC
CRCW06035R10FNEAC Specifications
Part Number CRCW06035R10FNEAC
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Failure Rate
Military Standard
Power Rating 1|10 W
Resistance Value 5.1 Ohm
Type Thick Film
Package Type SMD
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Temperature Coefficient 200 ppm/°C
Pin Count 2
Case Style Molded
Moisture Sensitivity Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm