ERJS06F5232V Panasonic
ERJS06F5232V Images
Please contact us for more photos of ERJS06F5232V
Part Number ERJS06F5232V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 52.3K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS06F5232V
Datasheet download ERJS06F5232V.pdf
Request Quotation for ERJS06F5232V
ERJS06F5232V Specifications
Part Number ERJS06F5232V
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 52.3 kOhm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm