ERJ1GNF8201C Panasonic
ERJ1GNF8201C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GNF8201C
Part Number ERJ1GNF8201C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 8.2K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GNF8201C
Datasheet download ERJ1GNF8201C.pdf
Request Quotation for ERJ1GNF8201C
ERJ1GNF8201C Specifications
Part Number ERJ1GNF8201C
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 8.2 kOhm
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm