CRCW0603620RFKEAC Vishay
CRCW0603620RFKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0603620RFKEAC
Part Number CRCW0603620RFKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 620 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603620RFKEAC
Datasheet download CRCW0603620RFKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0603620RFKEAC
CRCW0603620RFKEAC Specifications
Part Number CRCW0603620RFKEAC
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Resistance Value 620 Ohm
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Military Standard
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Package Type SMD
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Moisture Sensitivity Level 1
Pin Count 2
Failure Rate
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm