ERJ1TYJ243U Panasonic
ERJ1TYJ243U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ243U
Part Number ERJ1TYJ243U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 24K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ243U
Datasheet download ERJ1TYJ243U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ243U
ERJ1TYJ243U Specifications
Part Number ERJ1TYJ243U
Case Size 2512
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Resistance Value 24 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm