ERA6YEB303V Panasonic
ERA6YEB303V Images
Please contact us for more photos of ERA6YEB303V
Part Number ERA6YEB303V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0805 30K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6YEB303V
Datasheet download ERA6YEB303V.pdf
Request Quotation for ERA6YEB303V
ERA6YEB303V Specifications
Part Number ERA6YEB303V
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Size 0805
Resistance Value 30 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm