CRCW0603715RFKEA Vishay
CRCW0603715RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603715RFKEA
Part Number CRCW0603715RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 715 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603715RFKEA
Datasheet download CRCW0603715RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603715RFKEA
CRCW0603715RFKEA Specifications
Part Number CRCW0603715RFKEA
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 715 Ohm
Case Style Molded
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm