CRCW0805100KFKEAC Vishay
CRCW0805100KFKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW0805100KFKEAC
Part Number CRCW0805100KFKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805100KFKEAC
Datasheet download CRCW0805100KFKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW0805100KFKEAC
CRCW0805100KFKEAC Specifications
Part Number CRCW0805100KFKEAC
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Tolerance 1 %
Resistance Value 100 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm