NRC02J330TRF NIC Components
NRC02J330TRF Images
Please contact us for more photos of NRC02J330TRF
Part Number NRC02J330TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 33 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRC02J330TRF
Datasheet download NRC02J330TRF.pdf
Request Quotation for NRC02J330TRF
NRC02J330TRF Specifications
Part Number NRC02J330TRF
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.25 mm
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
MSL Level 1
Power Rating 0.05 W
Resistance Value 33 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.25 mm
Product Length 0.6 mm