CRCW080510R0JNEAHP Vishay
CRCW080510R0JNEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW080510R0JNEAHP
Part Number CRCW080510R0JNEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080510R0JNEAHP
Datasheet download CRCW080510R0JNEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW080510R0JNEAHP
CRCW080510R0JNEAHP Specifications
Part Number CRCW080510R0JNEAHP
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 10 Ohm
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Power Rating 0.33 W
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm