CRCW0805365KFKEA Vishay
CRCW0805365KFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0805365KFKEA
Part Number CRCW0805365KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 365K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805365KFKEA
Datasheet download CRCW0805365KFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0805365KFKEA
CRCW0805365KFKEA Specifications
Part Number CRCW0805365KFKEA
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 365 kOhm
Lead Finish Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm