CRCW080544K2FKEA Vishay
CRCW080544K2FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080544K2FKEA
Part Number CRCW080544K2FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 44.2K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080544K2FKEA
Datasheet download CRCW080544K2FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW080544K2FKEA
CRCW080544K2FKEA Specifications
Part Number CRCW080544K2FKEA
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 44.2 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm