TNPW06031K15BEEA Vishay
TNPW06031K15BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW06031K15BEEA
Part Number TNPW06031K15BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 1.15K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW06031K15BEEA
Datasheet download TNPW06031K15BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW06031K15BEEA
TNPW06031K15BEEA Specifications
Part Number TNPW06031K15BEEA
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 1.15 kOhm
Rad Hard No
Tolerance 0.1 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm