CRCW08054K02FKEA Vishay
CRCW08054K02FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW08054K02FKEA
Part Number CRCW08054K02FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 4.02K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW08054K02FKEA
Datasheet download CRCW08054K02FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW08054K02FKEA
CRCW08054K02FKEA Specifications
Part Number CRCW08054K02FKEA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Resistance Value 4.02 kOhm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm