CRCW1206300RJNEAC Vishay
CRCW1206300RJNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW1206300RJNEAC
Part Number CRCW1206300RJNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 300 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206300RJNEAC
Datasheet download CRCW1206300RJNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW1206300RJNEAC
CRCW1206300RJNEAC Specifications
Part Number CRCW1206300RJNEAC
Case Size 1206
Resistance Value 300 Ohm
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Failure Rate
Military Standard
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Package Type SMD
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm