CRCW12063K30JNEAHP Vishay
CRCW12063K30JNEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW12063K30JNEAHP
Part Number CRCW12063K30JNEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 3.3K Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12063K30JNEAHP
Datasheet download CRCW12063K30JNEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW12063K30JNEAHP
CRCW12063K30JNEAHP Specifications
Part Number CRCW12063K30JNEAHP
Case Size 1206
Failure Rate
Military Standard
Power Rating 0.5 W
Case Style Molded
Product Dimensions 3.1 x 1.6 x 0.5 mm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Package Type SMD
Resistance Value 3.3 kOhm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 3.1 mm