CRCW120649R9FKEAHP Vishay
CRCW120649R9FKEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW120649R9FKEAHP
Part Number CRCW120649R9FKEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 49.9 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120649R9FKEAHP
Datasheet download CRCW120649R9FKEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW120649R9FKEAHP
CRCW120649R9FKEAHP Specifications
Part Number CRCW120649R9FKEAHP
MSL Level 1
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.1 x 1.6 x 0.5 mm
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Package Type SMD
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Type Thick Film
Failure Rate
Resistance Value 49.9 Ohm
Tolerance 1 %
Power Rating 0.5 W
Military Standard
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 3.1 mm