CRCW12064R70FKEA Vishay
CRCW12064R70FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW12064R70FKEA
Part Number CRCW12064R70FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12064R70FKEA
Datasheet download CRCW12064R70FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW12064R70FKEA
CRCW12064R70FKEA Specifications
Part Number CRCW12064R70FKEA
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 4.7 Ohm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm