CRCW12104K70JNEAHP Vishay
CRCW12104K70JNEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW12104K70JNEAHP
Part Number CRCW12104K70JNEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 4.7K Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12104K70JNEAHP
Datasheet download CRCW12104K70JNEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW12104K70JNEAHP
CRCW12104K70JNEAHP Specifications
Part Number CRCW12104K70JNEAHP
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Case Size 1210
Type Thick Film
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Resistance Value 4.7 kOhm
Package Type SMD
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm