CRCW12104R70JNEAHP Vishay
CRCW12104R70JNEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW12104R70JNEAHP
Part Number CRCW12104R70JNEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12104R70JNEAHP
Datasheet download CRCW12104R70JNEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW12104R70JNEAHP
CRCW12104R70JNEAHP Specifications
Part Number CRCW12104R70JNEAHP
Rad Hard No
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Tolerance 5 %
Case Size 1210
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Case Style Molded
Resistance Value 4.7 Ohm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm