CRCW12181R00JNEK Vishay
CRCW12181R00JNEK Images
Please contact us for more photos of CRCW12181R00JNEK
Part Number CRCW12181R00JNEK
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1218 1 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12181R00JNEK
Datasheet download CRCW12181R00JNEK.pdf
Request Quotation for CRCW12181R00JNEK
CRCW12181R00JNEK Specifications
Part Number CRCW12181R00JNEK
Case Size 1218
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Power Rating 1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Failure Rate
Rad Hard No
Package Type SMD
Type Thick Film
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Supplier Package 1218
Product Dimensions 3.2 x 4.6 x 0.55
Resistance Value 1 Ohm
Military Standard
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Product Depth 4.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm