CRCW201071R5FKEF Vishay
CRCW201071R5FKEF Images
Please contact us for more photos of CRCW201071R5FKEF
Part Number CRCW201071R5FKEF
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 71.5 Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW201071R5FKEF
Datasheet download CRCW201071R5FKEF.pdf
Request Quotation for CRCW201071R5FKEF
CRCW201071R5FKEF Specifications
Part Number CRCW201071R5FKEF
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Rad Hard No
Case Size 2010
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Resistance Value 71.5 Ohm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm