CRCW251233K0JNEG Vishay
CRCW251233K0JNEG Images
Please contact us for more photos of CRCW251233K0JNEG
Part Number CRCW251233K0JNEG
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 33K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW251233K0JNEG
Datasheet download CRCW251233K0JNEG.pdf
Request Quotation for CRCW251233K0JNEG
CRCW251233K0JNEG Specifications
Part Number CRCW251233K0JNEG
MSL Level 1
Case Size 2512
Power Rating 1 W
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Tolerance 5 %
Resistance Value 33 kOhm
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm